top of page

Kas ir "gentle" jeb maigais ķeizargrieziens?

Maigais ķeizargrieziens ir pieeja, kas mēģina mainīt tradicionālo ķeizargrieziena pieredzi, lai padarītu to maigāku, cilvēciskāku un māmiņai un bērnam draudzīgāku. Šī metode ir veidota, lai samazinātu stresu un neērtības, ko varētu radīt ķeizargrieziens, un tā tiecas uzlabot sākotnējo piesaisti starp māti un bērnu, dodot viņiem iespēju ciešākam kontaktam uzreiz pēc dzimšanas.

Maigs ķeizargrieziens sastāv no dažādām praksēm, piemēram:

  1. Mātes līdzdalība ķeizargrieziena operācijas laikā. Māte var vērot, pieskarties un pat palīdzēt izcelt bērniņu.

  2. Lēns bērna izņemšanas process. Bērnam tiek dots vairāk laika "iziet" no dzemdību kanāla, līdzīgi dabīgām dzemdībām, kas var palīdzēt stimulēt elpošanu un asinsriti un samazināt pirmo elpošanas traucējumu risku.

  3. Mātes ādas - ādas kontakts. Tūlīt pēc bērna dzimšanas, bērnu novieto uz mātes krūtīm, nodrošinot siltumu, komfortu un ādas - ādas kontaktu, kas veicina īpašu piesaisti un saikni starp abiem.

Maigs ķeizargrieziens piedāvā dažādas priekšrocības, kas padara šo pieredzi īpašu gan mātei, gan bērnam.

  1. Emocionālais kontakts: Maigs ķeizargrieziens ļauj mātei un bērnam nekavējoties veidot piesaisti un veicināt savstarpēju emocionālo saikni, kas var atbalstīt agrīnu piesaisti un veidot stipru emocionālu pamatu abiem.

  2. Mātes līdzdalība: Mātes apzināta klātbūtne operācijas laikā var palīdzēt viņai justies iesaistītai un dod viņai iespēju apzināti piedalīties bērna dzimšanā, tādā veidā radot pozitīvāku dzemdību pieredzi.

Maiga ķeizargrieziena prakse ir jaunums Latvijā, kas sniegs topošajām māmiņām iespēju piedzīvot maigāku un saudzīgāku ķeizargrieziena pieredzi. Tā atbalsta emocionālo saikni starp māti un bērnu, sniedz iespēju fizioloģiskai mazuļa adaptācijai un iedrošina mātes līdzdalību dzemdību procesā.

Comments


bottom of page