top of page

Kāda ir partnera loma dzemdībās?


Tavs partneris tevi dzemdībās var atbalstīt ļoti daudzos veidos. Viņš var sniegt gan emocionālu un praktisku atbalstu, gan palīdzēt komunikācijā ar personālu un tavas dzemdību vīzijas īstenošanā.


Lai arī tu būsi tā, kas paveiks lielo dzemdēšanas darbu, lai to izdarītu, ir ārkārtīgi nepieciešams emocionāls atbalsts un cilvēks, kas tic tavai spējai piedzemdēt mazuli.


Un kurš gan tevi labāk pazīst, kā tavs partneris? Tavs partneris būs tavs galvenais emocionālais atbalsts, mierinātājs un uzmundrinātājs.


Viņš var tevi uzmundrināt ar spēcinošām frāzēm, piemēram - Es tev ticu, tev lieliski izdodas, tu esi malacis, tu esi spēcīga un varoša.


Tu vari iepriekš uzrakstīt dažus piemērus frāzēm, kas, tavuprāt, tev palīdzēs izdzīvot kontrakciju sāpes, un paņemt tās līdzi uz dzemdībām. Tavs partneris var tev tās ik pa laikam atgādināt.


Tāpat arī tu būsi iepazīstinājusi partneri ar savu dzemdību vīziju, vai jūs pat to būsiet kopā veidojuši, tāpēc viņs būs tavs lielākais atbalsts vīzijas īstenošanā.


Piemēram, ja tu ļoti vēlējies atrasties ūdenī vai dušā kontrakciju laikā, partneris var tev to atgādināt un nodrošināt, ka tas notiek, palīdzot aiziet uz dušu, pieturot tevi.


Tātad partnera atbalsts ir ne tikai emocionāls, bet arī ļoti praktisks. Viņš tevi pieturēs, padzirdīs ar ūdeni, pabaros ar ko garšīgu, pamasēs tev muguru vai kājas, vai vienkārši ar tevi blakus pagulēs un pabučosies, kas arī veicina oksitocīna izdalīšanos un dzemdes kontrakcijas. Intimitāte ar partneri ir ļoti būtiska dzemdību norisei, un tu to noteikti vari izmantot savā labā.


Dzemdībās var būt brīži, kad tu vairs nebūsi spējīga pieņemt racionālus lēmumus, un tādā situācijā partneris var būt tavu interešu aizstāvis, tādēļ ir ļoti svarīgi, ka jūs abi esat izglītoti par dzemdību procesu un viņš ļoti labi zina tavu dzemdību vīziju.


Viens no pozitīvākajiem ieguvumu partnera klātbūtnei ir tas, ka partneris var būt kopā ar mazuli no pirmajiem viņa dzīves mirkļiem, kā arī aprūpēt viņu, ja radīsies situācija, kurā tu to uzreiz nevarēsi.


Piemēram, reizēm ir tā, ka vecmātes uzliek bērniņu partnerim uz krūtīm, kamēr dzemdētāja tiek sašūta, bet būtībā šī šūšana netraucē arī tev pašai būt “āda-āda”kontaktā ar mazuli.


Bet, protams, var būt nopietnākas situācijas, kurās dzemdētāja tik tiešām nevar būt ar bērniņu, un tad ir ļoti, ļoti labi, ja to var uzņemties partneris un bērniņš nepaliek viens ar vecmāti vai medicīnas māsu.


Dalība dzemdībās sniedz daudz ieguvumu arī partnerim. Tas palīdz jau agrīni veidot saikni ar mazulīti, kā arī stiprināt partnerattiecības, jo jūs abi būsiet kopā izgājuši cauri šim lielajam, emocionālajam un fiziskajam pārbaudījumam.


Dzemdībās partneris ierauga arī sievietes spēku un reāli pieredz to, kāds milzīgs, pašaizliedzīgs darbs ir dzemdības.


Comments


bottom of page